Poniedziałek . 28.09.2020 . 08:51
   
 
 
 
  Polskie Araby

Strona główna

 
 
facebook
polskiearaby.com
--
--
--
--
--
Kontakt
Wydawca:
Mateusz Jaworski
redakcja@polskiearaby.com
Opinie wyrażane w tekstach publikowanych w portalu polskiearaby.com są osobistymi ocenami autorów.
Dział techniczny:
webmaster@polskiearaby.com
Reklama:
reklama@polskiearaby.com
nasz cennik
--
 
 
Styl Ecaho
Borys Pardus | 23.01.2010 |

Na stronach aktualności PZHKA przeczytałem ostatnio o tym, że w 2010 r. Sportowe Mistrzostwa Europy Koni Arabskich będą w Szwecji. Czytając uzasadnienie ze strony ECAHO
“http://www.ecaho.org/index.php?option=com_content&task=view&id=2368&Itemid=1″
doszedłem do wniosku, iż po pierwsze brak było między dwoma obozami komunikacji - co dziwi - zważywszy na fakt, iż pani Chat zawsze jest w zasięgu maila lub telefonu, choć podejrzewam, że i biuro Ecaho też powinno działac bez zarzutów. Więc - Zarząd Ecaho pokłócił się z panią Chat - wielokrotną organizatorką Mistrzostw Europy, ponieważ postanowiła ona zrobić w Stadl Paura w tym roku Mistrzostwa Świata koni arabskich. Głównym uzasadnieniem było to, że poziom sportowy startujących dotychczas koni był niesatysfakcjonujący. Zdziwiło mnie to, bo do tej pory każda impreza w Stadl Paura była wychwalana pod niebiosa jako wysoka pod względem organizacyjnym oraz sportowym. Zawody w Stadl Paura były zawsze umieszczone w kalendarzu FEI. Odpowiedź pani Elisabeth Chat znajdujemy na stronie startowej Mistrzostw Europy
http://www.1061reiteng.k-austria.at/.
Poszło jak z tego widać o nazwę. Pani Chat zaproponowała zmianę nazwy imprezy na Arabian World Equestrian Games i jak wynika z tekstu Ecaho nie odrzuciło propozycji. Dziwi tylko fakt - jak to wynika z treści newsa - że wszystko odbyło się za plecami i wbrew uchwałom Walnego Zgromadzenia Ecaho, które PRZECIEŻ USTALIŁO termin i miejsce zawodów w 2010 r. na Stadl Paura. Oznacza to, iż Zarząd Ecaho działając wbrew woli Walnego Zgromadzenia robi co mu się podoba. Swoją drogą nasi przedstawiciele  w Ecaho - których jest 2 lub 3 osoby mogliby to jakoś skomentować. Przecież miejsce robienia imprezy wpływa na budżet zawodników, a u nas  Polsce nie ma ich zbyt wielu, więc jakby nie liczyć podróż do Szwecji wychodzi drożej niż do Austrii. Nie mówiąc już o sponsorach , którzy wskutek działań Ecaho wycofali się z Austrii.  Jako prawnik ja zacierałbym już ręce. Proces o grubą kasę byłby gotowy, tylko co z tego będzie dla samych koni i zawodników.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za artykuły publikowane na blogach. Opinie wyrażane w tekstach są osobistymi ocenami autorów.

Komentarze dla “Styl Ecaho”

 1. Borys Pardus pisze:

  nie wiem jak wstawić link, żeby nie podświetlało całego tekstu, więc przepraszam za brak edycji

 2. Anna pisze:

  ale prawda jest taka ze nasi przedstawiciele w ecaho mają dokładnie w nosie decyzje dotyczące arabów sportowych
  smiem twierdzic ze nawet nie wiedza o tej zmianie
  janow rozgera sobie MP na których na ME zagraja sie znow te same konie
  Ciekawe jak dlugo to jeszcze potrwa? Bo chyba jeźdzcy nie z PSK mają juz tego dosyć. Tego całego kolesiostwa

 3. Borys Pardus pisze:

  No chyba wiedzieli, zarząd całość obowiązku powiadomienia zrzucił na Dyr. Marka Trelę. Cóż, najgorzej ma kurier ze złymi informacjami

 4. Anna pisze:

  bo ’spychologia’ to podstawa….

  Z tego co czytam w necie w Stadl beda jednak zawody - tyle ze rangi MŚ

  Czyli mozna jechac ME albo MŚ? wiesz moze jak z kwalifikacjami?

 5. Mateusz pisze:

  Drodzy czytelnicy polskicharabow.com - radzilbym sie zapoznac z przepisami rozgrywania klas pod siodlem, arabskich mistrzostw i tego jak te zawody są podzielone w hierarchii wg. przepisaow ECAHO. Dokumenty mozna takowe ściągnąć ze strony ECAHO (nie Ecaho, bo tam pewnie znajdziecie informacje na temat pewnego znanego ogiera polskiej hodowli) - z dzialu download office. Istnieje niejaka Green Book, która określa zasady poszczegolnych konkursow. Jest dosyc ciezko sformułowane dla przecietnego czytelnika, ale po głębszej analizie można się połapać. Czy Pani, Pani Anno twierdzi, że MP w Janowie są zbyteczne? że “zagrywają” sie na ME te same konie z PSK? ależ tam moze każdy wystartować, proszę więc przygotować swojego konia, zgłosić się i “zagrać” na ME, a nie narzekać. Wcześniej proszę sprawdzić czy takie kwalifikacje są potrzebne. Z Pani wpisów można zrozumieć, że należy obniżać poziom i poprzeczkę nie organizując dodatkowych kwalifikacji do zawodów rangi “mistrzost Europy”? Ciekawe spojrzenie. Interesująco musiałyby wyglądać zawody z cyklu Pucharu Świata lub Mistzrostwa Europy w WKKW lub ujeżdzeniu gdyby mógł w nich wystartować każdy. Albo trzymając się koni arabskich - czempionat Europy w którym startuje każdy koń, ważne żeby się zgłosił i przyjechał. A co tam poziom, wygra i tak najlepszy. Starałem sie przez długi czas nie komentować blogów ani forum na pa.com, nie wdawać tym samym w zbędne dyskusje, ale niektóre Państwa opinie przerastają mnie, dlatego komentuję ten blog tym razem. Panie Borysie - myslę, że nie poszło tutaj tylko o nazwę, bo zmiana nazwy imprezy z `Mistrzostw Europy` na `Mistrzostwa Świata` - to chyba coś więcej niż tylko zmiana nazwy. Nie wiem gdzie Pan znalazł informacje wyznaczającą datę ME przez ECAHO na 2010 rok w Stadl Paura? takie pewnie były tylko plany w ubiegłym roku. Ale w tym roku w oficjalnym w kalendarzu jest Szwecja. Mistrzostwa Świata nie są afiliowane przez ECAHO. I koniec - kropka. Po co wdawać sie w dodatkowe spekulacje, co kto zatwierdził. Można wybrać sobie imprezę na którą się pojedzie według swoich upodobań “zagrywania” się i możliwości finansowych. Pokręcił Pan zdecydowanie informacje “co, kto zatwierdził wbrew komu”. Ale nie to jest istotne. Chciałem tylko przekazać swoje zdanie - trochę męczące jest malkontenctwo Polaków na forach, blogach i w podobnych miejscach. Zacznijmy coś robić, a nie narzekać. Jakby ME odbywały się w Norwegii - Polacy mieliby jeszcze dalej, jakby odbywały się w Czechach, to niepasowałaby mentalność Czechów, a jeśli we Włoszech - to przepisy weterynaryjne, a jeśli w Polsce, to komitet organizacyjny. Zawsze będzie coś nie tak. Tutaj (w Szwecji) mamy dobre połączenie, część ekipy może dolecieć do Kopenhagi, a stamtąd rzut beretem przez most. Konie z Polski też nie mają złej podróży do Szwecji.
  Co niby i w jakiej formie mieliby komentować polscy przedstawiciele w ECAHO? mieliby dodać wpis na blogu czy na forum? pozdrawiam i nie oczekuję odpowiedzi tylko przemyśleń

 6. Anna pisze:

  Drogi Panie Mateuszu

  Nigdzie nie napisałam, że należy obniżyć poziom MP w Janowie. A twierdzę wręcz przeciwnie. Uważam, że poziom jest żenująco niski i start ekipy z janowa na chambonach był tylko na to dowodem.
  Tak się sklada, ze orientuję się jakie zawody trzeba pojechać żeby kwalifikacje na ME otrzymać, a także że mozna na miejscu jechac konkurs kwalifikacyjny.
  I bardzo proszę nie zarzucać mi czegos czego nie powiedziałam.

  Jak dla mnie Szwecja jest za daleko - do Wiednia mam zdecydowanie bliżej.

  PS nie wie Pan czy startowalam w MP, ME a zarzuca mi Pan narzekanie.

 7. Borys Pardus pisze:

  Gwoli informacji podałem linki z których czerpałem wiadomości. O tym, że ME miały być w 2010 r. wynika wprost z wypowiedzi organizatorów dotychczasowych ME http://www.1061reiteng.k-austria.at/ - zakładka News

  Jeśli się Pan orientuje, to staram się uczestniczyć w promowaniu arabów pod siodłem - w 2008 r. wysłaliśmy swoje 2 westernowe konie do Austrii i uczestniczyliśmy w jesiennym Janowie w klasach pod siodłem, W 2009 r. zorganizowaliśmy 10 imprez, w tym byliśmy wspólorganizatorem imprezy w katowickim Spodku w grudniu 2009 r. CSI Katowice - Parada Horse Show. W tym roku organizujemy I Mistrzostwa Polski Western i Rodeo dla koni arabskich czystej krwi. Konie arabskie startują w westernie rywalizując ze wszystkimi innymi rasami. Poziom trzymają na tyle dobry, że w kategoriach dla wszystkich ras zajmują zawsze miejsca na podium. Więc nikt nie jest malkontentem. W ubiegłym roku nasze rodzime araby startowały 3 razy poza granicami Polski, zdobywając m.in. tytuł mistrzowski Europy Środkowej. Więc przynajmniej jeśli chodzi o western to coś robimy, a nie narzekamy.

  Od Polaków w ECAHO oczekiwać można racjonalnego wyważenia stanowiska uwzględniającego nasz interes, a nie tylko ogółu członków. Albo skomentowania twierdzeń pani Chat. Całą sprawa znana jest tylko ze stron internetowych, a portale są po to by takie kwestie wyjaśniać i udzielać precyzyjnych informacji.
  Nie próbuję wkładać kija między szprychy, ale koszt podróży do Szwecji jest kilkukrotnie wyższy od podróży do Austrii. No i ciekawi mnie, czy ktoś próbował mediować między stronami.

  Co do kwestii tego czy można było robić Mistrzostwa Świata to uważam, iż faktycznie było to puszenie się. Problem w tym, że konie z Europy do Scottsdale nie jeżdżą, a konie ze Stanów do Stadl Paura. A poziom zawodów co roku spadał, choć może to też efekt kryzysu finansowego.

  Nie wiem jak w Szwecji, ale w Polsce zazwyczaj decyzje Walnych Zgromadzeń mają prymat co do zasady nad decyzjami Zarządu. I nie chodzi tu o niezdrową ciekawość tylko o fakty. Są oczywiście od tego wyjątki … Więc słowo komentarza od naszych przedstawicieli chyba jest możliwe? To tyle jeśli chodzi o moje przemyślenia. Niech na stronie PZHKA umieszczą oficjalną informację.
  pozdrawiam serdecznie

 8. magda pisze:

  A może zwrócić się do źródła, proponuję przeczytać : http://www.ecaho.org/index.php?option=com_content&task=view&id=2368&Itemid=1
  Tam jest jasno wytłumaczone, co, gdzie, kiedy i dlaczego. A wypowiedzi dotychczasowych organizatorów, no cóż mieliśmy “Computerland” na Torwarze, mamy Signity coś tam coś tam, organizator rzecz zmienna :)
  A jeśli chodzi o organizowanie zawodów dla koni arabskich, to powinien pan dostać medal panie Borysie za trud i starania. I przy okazji jeszcze zapytam, jeżeli chodzi o te organizowane organizowane amatorskie mistrzostwa western i rodeo, gdzie można znaleźć kontakt do organizatorów, bo na PA.com chyba ich nie było. I skąd bierzecie sędziów dla klas nie westernowych?

 9. jedrek pisze:

  Drogi Panie Borysie!
  Proponuję następnym razem bardziej dogłębne sprawdzenie faktów przed powołaniem się na nie. W szczególności chodzi o decyzje walnego zgromadzenie i twierdzenie że zarząd zrobił coś przeciw decyzji walnego zgromadzenia.
  Na walnym p. Chat powiedziała że chce zrobić MŚ, walne powiedziało że nie chce mieć MŚ i że przyklepuje ME w SP i na tym koniec decyzji z walnego.
  P. Chat zrezygnowała z robienia ME więc Ecaho jeśli chciało żeby się odbyły ME wsparło organizację ME w Szwecji.
  Zmiana ME na MŚ to nie zmiana nazwy, a zmiana rangi imprezy i w imię promowania sportowych arabów nie można zrobić MŚ z poziomem jazdy niższym niż lokalne zawody w USA.
  Argument o tym że Polacy w Ecaho to powinni dbać o to żeby mistrzostwa były pod naszą stodołą a nie tą obok to już na prawdę kuriozum.
  Albo zawody są mistrzostwami świata albo kontynentu albo mają być lokalne. Jeśli o tym że ktoś się nie wybierze na coś co ma się nazywać mistrzostwami świata ma decydować to czy to jest 150 km czy 800 km od domu to coś nie tak jest ze światowością tych mistrzostw.
  Nie można na jednym wdechu marudzić że zawody w Janowie jak na MP mają niski poziom i twierdzić że zawody z poziomem 10% większym mają być MŚ.

 10. raja singa} Denature pisze:

  :: polskiearaby.com :: portal mi?o?nik?w koni arabskich :: Strona g??wna…

  obat infeksi menular seksual- untuk konsultasi dan pemesanan hubungi: 087736766326 BBM: D39F5E23…

 11. jikakenasipilisapaobatnya pisze:

  Wasir anda kempes dalam sekali pembelian obat…

  TOKO APOTIK ONLINE OBAT HERBAL PENYAKIT DALAM KANKER JANTUNG DIABETES BATU GINJAL - PENYAKIT ANUS / DUBUR >> WASIR AMBEIEN HEMORROID DAN FISTULA ANI DAN PENYAKIT MENULAR SEXUAL SEPERTI SIPILIS RAJA SINGA - KENCING NANAH GONORRE - HPV KUTIL KELAMIN - HE…

 12. orggejalaasipilispadawanita pisze:

  Wasir anda kempes dalam sekali pembelian obat…

  TOKO APOTIK ONLINE OBAT HERBAL PENYAKIT DALAM KANKER JANTUNG DIABETES BATU GINJAL - PENYAKIT ANUS / DUBUR >> WASIR AMBEIEN HEMORROID DAN FISTULA ANI DAN PENYAKIT MENULAR SEXUAL SEPERTI SIPILIS RAJA SINGA - KENCING NANAH GONORRE - HPV KUTIL KELAMIN - HE…

 
  Publikowanie tekstów oraz zdjęć z portalu polskiearaby.com na innych witrynach wymaga każdorazowo pisemnej zgody wydawcy portalu.  
 
   
  --