Wednesday . 30.09.2020 . 04:15
   
 
 
 
  Polskie Araby

Main page

 
 
facebook
polskiearaby.com
--
--
--
--
--
Contact
Publisher:
Mateusz Jaworski
redakcja@polskiearaby.com
The opinions expressed in the articles published on the polskiearaby.com website are the sole responsibility of the author.
Technical section:
webmaster@polskiearaby.com
Advertising:
reklama@polskiearaby.com
our prices
--
 
 
Pokochajmy media raz w roku!
Monika Luft | 04.08.2009 |

Tylko raz w roku media ogólnopolskie zauważają istnienie koni arabskich. Oczywiście okazją jest aukcja, a tematem ceny. I co z tego, że Michałów zmienia się czasem w „Michałowice”, a Janów w „Janowiec”. Ważne, że mówią! Nawet jeśli newsem jest brak newsa… „W latach 90. skończyła się moda na polskie konie arabskie” – ubolewała Panorama (TVP2) w roku 1995. Wtórowały jej polsatowskie Informacje: „Araby z Janowa były droższe od jaguarów i pontiaków. Teraz klienci są mniej szczodrzy”. Wiadomości (TVP1) donosiły zaś: „Handel arabami przeżywa kryzys. Tegoroczne wpływy wynoszą 3-krotnie mniej niż rok temu”. Poza tym, Polsat podkreślał, że araby słyną z nóg, a Jedynka, ustami swego reportera, mówiła o koniach arabskich, „tak zwanych czempionach”, pokazując srokate angloaraby.

Czy coś się zmieniło po dwóch latach? Relacja z roku 1997 w Panoramie: „Na pewno konie nie osiągną już cen sprzed kilku lat”. Wiadomości: „Od tamtej pory (sprzedaży ogiera El Paso) z roku na rok ceny spadały”.

Kasandryczny ton złagodniał w latach dwutysięcznych i ewoluował w kierunku zaciekawienia. „Ciekawa jestem, jak wygląda takie życie reproduktora, ogiera, czy to jest fajne życie? – zastanawiała się prowadząca z Dwójki w roku 2002. – Co on robi przez cały czas?” Rok później Jedynka emocjonowała się w relacji na żywo: „Czy wiedzą państwo, że te konie są podrasowywane?” Prowadzący niepokoił się z kolei (myśląc, że jeszcze nie jest na wizji): „Jest trzeszczenie jak w starym, zepsutym radiu!”.

W tym roku znów media okażą zainteresowanie. Do stałych elementów relacji, jak wspomnienie sprzedaży ogiera El Paso, dojdzie jeszcze zapewne informacja o zeszłorocznym rekordzie aukcyjnym Kwestury. Nie zabraknie odniesień do panującego w świecie kryzysu. W zasadzie moglibyśmy już teraz cytować przyszłe doniesienia: „Klienci okażą się prawdopodobnie mniej szczodrzy. Szansa na pobicie ubiegłorocznego rekordu jest bardzo niewielka”.

Ani przewidywalność, ani pomyłki nie powinny jednak zniechęcać nas do dziennikarzy. Pogratulujmy im, gdy swojej relacji z Dnia Arabskiego nie zilustrują wyścigiem folblutów. I nawet gdy zapowiedzą „wieczorne imprezy z cyklu światło i dźwięk” (Panorama ’97), przyklaśnijmy im gorąco. W końcu to tylko raz do roku…

P.S. Zanim na polskicharabach.com ukaże się pełna relacja z Czempionatu Narodowego i aukcji, zainteresowanych zapraszam do śledzenia krótkich komentarzy na www.twitter.com. Wystarczy się zarejestrować, odszukać profil „Monika Luft” i kliknąć „follow”. Cały proces trwa ok. minuty. Życzę nam wszystkim dobrej zabawy!:)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za artykuły publikowane na blogach. Opinie wyrażane w tekstach są osobistymi ocenami autorów.

Comments to “Pokochajmy media raz w roku!”

 1. Michał wrote:

  Fakt, Michałowice, sam słyszałem w zeszłym roku :)

 2. Monika L. wrote:

  Mała wskazówka dla tych, którzy ewentualnie chcieliby śledzić wpisy z Janowa na twitterze. Ponieważ wyszukiwarka twittera ma kłopoty z odnajdywaniem nowo zalogowanych użytkowników, mojego profilu należy szukać “naokoło”, tzn. poprzez jedną z osób, które ja “śledzę”. Proponuję więc wpisać do wyszukiwarki “Michał Pol” i znaleźć mój profil wśród jego “followers”. Pozdrawiam! P.S. Swoją drogą wygląda na to, że i twitter jest ofiarą własnego sukcesu. Dziś zawiadamia, że do jutra postara się “updatować” w wyszukiwarce profile osób, które zalogowały się przed 15 kwietnia:))

 3. jedrek wrote:

  witam,

  niestety marna jakość przekazu dziennikarskiego z Pride Of Poland nie jest niczym wyjątkowym. Przekręcone nazwy, pomylone zdarzenia, błędy merytoryczne zdarzają się codziennie. Tyle tylko że my o PoP coś wiemy i dlatego to nas irytuje bardziej.
  Po niedawnym Samochodowym Rajdzie Polski będącym eliminacją mistrzostw świata fachowe pismo nawet wystarało się o listę błędów i bzdur ogłoszonych w mediach masowych na temat tego rajdu.
  Niestety teraz taka moda, że dziennikarze nawet w ciekawe miejsca wysyłani są z łapanki bez czasu i ochoty na merytoryczne przygotowanie do danego tematu. Z resztą mają przygotować newsa o estetyce Faktu albo i SE więc newsem jest to że na międzynarodowej imprezie pojawia się p. Lepper a nie to co się tam dzieje (w ostatnich latach to właśnie ta wizyta przykuła największą uwagę mediów).
  Smutne jest to że w zeszłym roku poważnych wpadek nie uniknęła pani Dowbor która pokazuje swoją twarz na każdej końskiej imprezie. Niestety wniosek jest taki, że jest to typowa końska celebrytka, znana z tego że jeździ po końskich imprezach i jest znana, a nie że jest fachowcem w tym temacie.
  pzdr jedrek

 4. Cichy Wielbiciel wrote:

  Bardzo prosze techunicznych tej strony zeby wreszcie zrobili cos z tym, ze sporo tekstu komentarzy jest nie czytelna bo linie na siebie wchodza. Czasem aby przeczytac caly komentarz musze wychodzic i wchodzic z powrotem na te strone. dzieki. pozdr

 5. Monika L. wrote:

  Niestety, życie dopisało do mojego felietonu ponurą puentę… Dość szybko po Janowie media znów zajęły się arabami. Szkoda, że nie z powodu ich piękna. Linki są na forum.

 6. cara mengobati} Denature wrote:

  :: polskiearaby.com :: Arabian horse lovers portal :: Main page…

  obat infeksi menular seksual- untuk konsultasi dan pemesanan hubungi: 087736766326 BBM: D39F5E23…

 7. orgciricirisipilispadawanita wrote:

  Obat ampuh untuk atasi kencing nanah…

  TOKO APOTIK ONLINE OBAT HERBAL PENYAKIT DALAM KANKER JANTUNG DIABETES BATU GINJAL - PENYAKIT ANUS / DUBUR >> WASIR AMBEIEN HEMORROID DAN FISTULA ANI DAN PENYAKIT MENULAR SEXUAL SEPERTI SIPILIS RAJA SINGA - KENCING NANAH GONORRE - HPV KUTIL KELAMIN - HE…

 8. bahayanyasipilispadawanita wrote:

  Pesan dan lihatlah hasiat dari obat wasir kami…

  TOKO APOTIK ONLINE OBAT HERBAL PENYAKIT DALAM KANKER JANTUNG DIABETES BATU GINJAL - PENYAKIT ANUS / DUBUR >> WASIR AMBEIEN HEMORROID DAN FISTULA ANI DAN PENYAKIT MENULAR SEXUAL SEPERTI SIPILIS RAJA SINGA - KENCING NANAH GONORRE - HPV KUTIL KELAMIN - HE…

 
  The publishing of articles and photos from the polskiearaby.com website on other websites must be preceded each time by written consent
from the publisher of the polskiearaby.com website.
 
 
   
  --