Poniedziałek . 26.10.2020 . 11:11
   
 
 
 
  Polskie Araby

Strona główna

 
 
facebook
polskiearaby.com
--
--
--
--
--
Kontakt
Wydawca:
Mateusz Jaworski
redakcja@polskiearaby.com
Opinie wyrażane w tekstach publikowanych w portalu polskiearaby.com są osobistymi ocenami autorów.
Dział techniczny:
webmaster@polskiearaby.com
Reklama:
reklama@polskiearaby.com
nasz cennik
--
 
 
Araby pod siodłem w Janowie
Borys Pardus | 27.08.2008 |

Dowiedziałem się, że w tym roku będzie wysyp arabów w klasach pod siodłem w Janowie - w skokach , ujeżdżeniu, klasach kostiumowych i pleasure. Cieszy to, że zaczyna się ruch wśród zwolenników kuhailanów. Mimo wszystko zastanwia mnie jak się zaprezentują zawodnicy. Do tej pory gdzieś się ukrywali - a tu … podobno w niektórych konkurencjach będzie ponad 20 zawodników. A dziwne jest to, że żaden z forumowiczów się nie ujawnił ….. Będzie malowniczo …

Dla tych którzy cenią prędkość i zwrotność arabów w ten weekend na terenie ośrodka TUR w Czechowicach koło Gliwic zostanie rozegrany w cyklu dwudniowym finału Pucharu Polski Adrenalina Cup. W zawodach do tej pory wzięło udział 7 (lub 8 ) arabów, zajmując dobre miejsca. Tak mi przyszło do głowy, że “jest ruch w narodzie ..” Liczę, że w przyszłym roku polska ekipa do Stadl Paura będzie znacznie większa, a miejsc na podium będzie więcej dla Polaków. Żeby zrobić konkurencje klasykom westernowcy postanowili wystąpić też w klasach kostiumowych i classic pleasure. Ciekawe jak wypadną …

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za artykuły publikowane na blogach. Opinie wyrażane w tekstach są osobistymi ocenami autorów.

Komentarze dla “Araby pod siodłem w Janowie”

 1. Borys Pardus pisze:

  No i wyszło szydło z worka , około 30 koni janowskich i michałowskich oraz chyba 8 prywatnych - to wciąż mało !!! Dziwi mnie fakt tak małej obsady prywatnych właścicieli koni na tych zawodach, na których można było dobrze zaprezentować swoje konie

 2. K.Adamczyk pisze:

  Po pierwsze zawody janowwskie pokrywały się z 2 dużymi imprezami jeździeckimi, MP w rajdach i dzień konia w Kuźni Nowowiejsckiej co osłabiło ilość zawodników… A po drugie stronniczość sendziów nadal odstarsza zawodników i włascicieli koni do brania udziału w takich imprezach… Na to potrzeba czasu no i przedewszyskim uczciwego sedziowania czego nie widziałem na tegorocznych zawodach w Janowie. Wypowiadam sie wyłącznie o klasach pod siodłem, żeby nie było nieporozumień.

 3. Marta pisze:

  Stronnicze? Ale przecież prywatni właściciele uplasowali się na dpierwszych miejscach. UJEŻDŻENIE- Imsc 222. Arzgir (RU) gn., 1998 [ Gordon (RU) - Arabika (SU) / Balaton (SU) ] hod. SK Tiersk / wł. Janusz Ryżkowskjeździec: Anna Kwaśniewska. SKOKI - 223. Eroika siwa, 2003 [ Addham (CA) - Euglena / Banat ]hod./wł. Agricola Farm jeździec: Bartosz Kołodziejczyk. CLASSIC PLEASURE klacze i wałachy - 124. Hrabina siwa, 2004 [ Equin - Habra / Argo ]hod. R. Wysocki / wł. Artur Górecki jeździec: Anna Łagodzińska, CLASSIC PLEASURE Ogiery - 134. Grom gn., 2004 [ Album - Głowica / Pepi ] hod. E. Kupryś / wł. Michał Gryglas jeździec: Marek Prokopiuk, KOSTIUMOWA W STROJU KLASYCZNYM (ARABSKIM) KLACZE I WAŁACHY- 156. Hrabina siwa, 2004 [ Equin - Habra / Argo ]hod. R. Wysocki / wł. Artur Górecki jeździec: Anna Łagodzińska, KOSTIUMOWA OGIERY 172. Gniew gn., 2001 [ Wiek - Głowica / Pepi ] hod. E. Kupryś / wł. Robert Rudziński jeździec: Michał Gryglas, KOSTIUMOWA W STROJU POLSKIM OGIERY- 198. Grom gn., 2004 [ Album - Głowica / Pepi ] hod. E. Kupryś / wł. Michał Gryglas jeździec: Marek Prokopiuk.
  To chyba nie jest tak żle?

 4. K.Adamczyk pisze:

  Zapomniałaś jeszcze wypisać jednej konkurencji w Strojach Polskich klacze i wałachy(przez przypadek??) była najbardziej kontrowersyjna. Wygrał chłopaczek miejący akurat urodziny ;] tak przypadkiem.. Na trybunach aż huczało ze zdziwienia i zaskoczenia z pozajmowanych miejsc…. To było troszkę nie tak tym bardziej ze była duża różnice w poziomie jeździeckim zawodników i koni…. Dało to bardzo wyraziste odczucie niesmaku jaki został po tej konkurencji…

  Ujedzenie owszem wygrała zawodniczka która zasłużyła na zajęcie 1 miejsca z 66% gorzej tylko ze osoby ledwo sie trzymające na koniu dostawały 62% ;] bardzo dziwiły mnie te wyniki… Abo sędziujemy wszystkich z przymrużeniem oka albo tak jak powinno być…. I czy taka stadnina jak Janów nie może zaprosić 2 sędziów na ujedzeniu tak jak jest napisane w przepisach??

 5. Marta pisze:

  Nie mnie jest oceniać sędziego z uprawnieniami. W klasach Pleasure natomiast zdziwił mnie brak wiedzy na temat jazdy pleasure przez zawodników. Wystarczy popatrzeć na przejazdy zagraniczne choćby na youtube. Bardzo źle widziane jest: nadmierna prędkość, niebezpieczne wyprzedzanie, zbyt bliska jazda zawodników, cofanie na siłę, machanie głową konia, chowanie się za wędzidło (to już w ogóle nie wygląda dobrze jak się koń po klacie gryzie), kłapanie itp. Dodatkowo wielu zawodników zapomniało, że jeżeli nie poprawią kontrgalopu na dobrą nogę to ten element (galop na daną stronę) jest po prostu przez sędziego nie brany pod uwagę. Czyli tak jakby go nie zaliczył. I jeżeli kontgalopował w momencie gdy sędzia się na niego patrzył to wpłynie to na ocenę. I wiele, wiele innych. Są pewne ramy w Pleasure i bez znajomości ich nawet najlepszemu będzie ciężko.

 6. Marta pisze:

  Troszkę zdjęć dla tych co nie byli: http://picasaweb.google.com/zawodyjezdzieckie.pl/JanWPodlaskiIIIJesienyPokazKoniArabskich#

 7. Borys Pardus pisze:

  Nie znam się w ogóle na klasyce - nie widziałem też strojów historycznych, ale tutaj chyba sędziowała pani Chat z Austrii :)))
  Więc jak mogła mieć faworytów?
  Tym bardziej zdziwiły mnie pierwsze miejsca Ani Łagodzińskiej w Classic Pleasure i Arabian Riding.
  WIęc tak mi wychodzi, że wszyscy mieli wiatr w oczy :))
  Co do ujeżdżenia to tego nie widziałem.
  Zastanawia mnie jednak, czy zawody tylko dla Arabów nie są ograniczeniem skali porównawczej konia.
  Co do szumu na trybunach i w stajniach - ja słyszałem też , że czemu zawodniczki westowe noszą takie ostrogi - bo to musi boleć konia :)) Tylko nikt nie zrozumiał, że one są do ustawiania konia, a nie do poganiania.
  Zdziwiła mnie też bierność widowni i słaby doping - na zawodach westowych wszyscy zazwyczaj mocno i głośno kibicują zawodnikom. (wyjątkiem jest pleasure)
  I jeszcze jedno może - o ile znaleźliby się chętni - pozwolić klasykom pojechać treningowo beczki i tyczki, żeby się nie śmieli z tego. :)) Zobaczyliby ile pracy wymaga ułożenie konia do szybkościówek :)

 8. magda pisze:

  Jak zawsze, na temat oceny sędziów trudno się wypowiadać, ale….. jeżeli mamy zachęcać prywatnych hodowców i właścicieli do udziału do udziału w takich imprezach to może by wzorem westernowców dokładnie opisywać za co jeździec dostaje punkty w konkurencji a za co nie…. szczególnie w konkurencji nie znanej powszechnie. Koszt udziału to 350 zł, to może by zainwestować do dodatkowe rozetki…… dla tych “dzielnych” którzy się odważyli przyjechać…..
  Nie sądzę też, żeby brak światła i słomy w stajni pod namiotem działał zachęcająco na potencjalnych chętnych do uczestnictwa w zawodach. A to chyba spotkało jakiś uczestników, którzy przyjechali do Janowa wieczorem i zastaliśmy ich w stajni świecącymi telefonami komórkowymi i dramatycznie szukających jakiejś słomy dla koni….
  Może przydało by się też wywieszać gdzieś wyniki konkurencji, nie każdy jeździ z laptopem. Strona janowska działa rewelacyjnie szybko, więc drukarka komputerowa na pewno też.

 9. Marta pisze:

  Konkurencje westernowe faktycznie były komentowane podczas przejazdu ale był to raczej pokaz. Normalnie nie podaje się punktów podczas startu. Dobrym pomysłem byłby komentarz po oraz przybliżenie i opis przed.

 10. widz pisze:

  Panie K.Adamczyk nie wiem czy jest to tylko zbieżność nazwisk,czy też jest Pan zawodnikiem,który w konkurencji Stroje Polskie nie uplasował się w piątce najlepszych zawodników.Dziwi mnie pański komentarz co do wyników uzyskanych przez zawodników w tym konkursie.Jeżeli Pan poniósł porażkę proszę to znieść godnie,tak postępuje prawdziwy sportowiec.Szuka Pan winy w sędziowaniu czterech osób,czyżby wszyscy mieli tych samych faworytów? Opina którą pan prezentuje jest krzywdząca dla ekipy sędziowskiej a co za tym idzie podważa ich umiejętności i bezstronność.Ja bylam na trybunach i podczas oglaszania werdyktu co do zajmowanych miejsc przez zawodnikow huczenia nie slyszalam a wprost przeciwnie gromkie brawa ktore swiadcza o tym ze publicznosc zgadza sie z werdyktem sedziow. Po przeanalizowaniu wynikow wszystkich konkurencji (jezeli jest Pan tym zawodnikiem o ktorym mysle)uwazam, ze nie jest Pan lubiany przez ten sklad sedziowski.O urodzinach tego chlopaczka wszyscy sie dowiedzieli juz po ogloszeniu wynikow.Radze Panu wiecej zyczliwosci a mniej zgryzliwosci.Powodzenia.

 11. Widz II pisze:

  Kochany widzu widzę ze siedziałeś chyba przy stolikach vip-ów skoro nie słyszałeś rozczarowania wynikiem sędziny brawa były owszem ja tez biłam ale dlatego ze wypadało nie z zadowolenia z tego ze wygrał najmniej reprezentatywny koń podczas tego konkursu…. Co do Jeźdźca który jako jedyny nie został wyczytany podczas ogłaszania wyników… tak sie po pierwsze nie robi 3 osoby albo wszystkie a po drugie moim Zanem powinien on być w 1 trójce bo kto się zna to widział różnice w poziomie jeźdźców…. Ten konkurs zostawia duży niesmak… Konie które podczas konkursu ponoszą czy też nie umieją ustać w miejscu są lepiej sędziowane od konia z równa energiczną fula. Fakt konik schowany mowa o koniku Eksa ale widać ze potrzebujący dużej pracy gdyż temperament robi swoje…..
  Jeżeli pan K.Adamczyk to jeździec który jechał w Strojach Polskich to sie nie dziwie jego wypowiedzi, i tak wypowiedział sie dość spokojnie na temat zawodów…..

 12. Marta pisze:

  Pleasure to ocena umiejętności i ułożenia konia, nie jeźdźca. :-(

 13. K.Adamczyk pisze:

  Hehe niby od kiedy umiejętności jeźdźca nie są oceniane?? Prosze was… Jak komuś konika zrobią to może, ale nikłe szanse na dłuższa metę. Widzę ze nikt nie wie do końca jak sie jeździ pleasury.

 14. Marta pisze:

  Wiesz, pierwszy pojechałam w 2002 roku… Jeżdżę też na szkolenia. Z tego co wiem to jeden z sędziów z Janowa jeździł kiedyś Pleasure jako zawodnik. I nie chodzi o to że bronię kogokolwiek.

 15. K.Adamczyk pisze:

  Jeździć nie znaczy znać zasady i wiedzieć o co chodzi…. . Pisząc ze nie ocenia sie umiejętności jeźdźca dajesz do zrozumienia że nie za bardzo znasz się na tym przykro mi bardzo ale takie jest moje zadnie ładne słowa to nie wszystko. To jedyna rzecz której jestem pewien w Pleasurach jeździec to podstawa. Od 2002 super szkoda ze nie startowałaś może bym się czegoś dowiedział ciekawego bo niestety od zielonych jeźdźców z technikum było ciężko coś wynieść po tych zawodach.

 16. Jola pisze:

  Czytam tak te wypowiedzi i szczerze też nie wiem czemu w konkursie w Strojach Polskich wygrał ten chłopak jechał najgorzej zarówno 1-go dnia jak i 2-go dnia…
  Skoro wygrywają osoby którym konie brykają przy zagalopowaniu, ponoszą na konkursie nie umieją ustac, bez kontaktu to fakt nie znamy sie o co chodzi w tej konkurencji. Chłopak na Eksie natomiast coś innego 1-go dnia konik niespokojny problemy w kłusie z głową jeździec spokojnie siedzący jako jeden z niewielu, siedzi tak jak powinien no mógł by sie nie patrzyć pod konia:]…. Drugiego dnia o wiele lepiej narożniki wyjechanie fajna obszerna fula spokojnie dokładnie jedynie jeszcze te schowanie ale widać ze koń ma predyspozycje do tego potrzeba czasu a sama kobyłka sie na ustawi leprze to niż koń z odgięty czy bez kontaktu systematycznie dostający po zębach co takt…. I co wynik sędziny i moje zaskoczenie chłopak na Eksie zajmuje 6 miejsce kompletnie olany przez sędziów bo tak można powiedzieć….. Nawet go nie wczytali a zasługiwał na czołowe miejsce….
  I jak tu jeździć do Stadnin i promować konie… zadajcie sobie to pytanie czy warto….
  Może ktoś nagrywał ten konkurs to sami zobaczycie….

 17. Marta pisze:

  No cóż, takie są kryteria oceny. To naprawdę jedna z nielicznych konkurencji “dla konia”. Może w przyszłym roku znów odbędzie się szkolenie z Esther Weber. W tym była druga edycja. Jest to zawodniczka wysokiej klasy, która startuje w Western Pleasure, English Pleasure Classic i Hunter. Obecnie na koniach aqh wczśniej jak nam opowiadała posiadała tierskiego araba, na którym zdobyła wiele znacznych tytułów. Zachęcam. Po za tym jest w Polsce sporo ludzi, którzy wiedzą na czym rzecz polega. Mam to szczęście spotykać ich. Mimo wszystko życzę powodzenia i chęci do zdobywania wiedzy. Moja jest podparta szkoleniami i wyjazdami. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wszystkie przejazdy będą wyglądać lepiej. Zapewniam Cię, że sędziowie nieźle musieli się nabiedzić przy ocenach.

 18. Marta pisze:

  Wiecie, jeszcze sobie tak pomyślałam, że przcierz przysługuje odwołanie i protest wyników. Jak na każdych zawodach. Można się nie zgadzać z ocenami ale po co płakać nad rozlanym mlekiem. Nie lepiej od razu rozwiewać wątpliwości i to przepisowo?

 19. Jola pisze:

  Odwołanie?? To jest dyskusja a ty kochana zachowujesz sie jak być była głównym sędziom zawodów każdy wypowiada swoje zdanie a poco bierzesz wszystko do siebie…. Masz coś na sumieniu że tak się zachowujesz??

 20. Marta pisze:

  :-) Na sumieniu na szczęście nic wielkiego :-) Może to, że nie rozumiem aż tak dużej napastliwości, kiedy wszystkie przejazdy były słabe. :-)

 21. Jola pisze:

  Własnie ale jeden był zdecydowanie leprzy moim znaniem… z stad moja wypowiedz… I widze że nie tylko moim…. Każdy to widział kto jeździ i nie chce uciszyć całej sprawy….. Tak sie nie robi poprostu mam zaprzyjaźnionego Mastalerza i jakos on wiedział ze wygra chłopak który ma urodziny…. dziwne coo??

 22. Marta pisze:

  To tm bardziej zawodnicy zgłosić protest.

 23. Jola pisze:

  Nie chciałam tego pisać ale nie lubie jak ktoś broni wyniku ze sa słuszne za wszelką cene…
  Dlaczego nie ma zainteresowania Janowskimi zawodami??…. Mamy odpowiedz
  Dzieuję nie mam więcej pytań…..
  Zaczyna sie jak w ujeżdzeniu nie jak kto jeździ tylko kto z kim trenuje….
  To smutne acz prawedziwe niestety…

 24. K.Adamczyk pisze:

  Tiaa Przyzwyczajnony jestem do tego…. :] Dlatego wybrałem skoki:P
  Ale jakoś tzreba promować te araby…. Chcąc nie chcąc trzeba czasem wybrać sie na zawody zeby sprawdzić postępy treningowe konia…. Zachęcam wszystkich im mniej znanych koni i jeźdzców tym mniej stronniczości więcej rzetelnej oceny sendziowskiej…
  Pozdrawiam

 25. widz pisze:

  jolu ja nie wiem czy ty masz jakąś klasę mistrzowską ale to Pan Zagor chyba sie lepiej zna i ja słyszałam komentarze po ujeżdżeniu i były najbardzie4j pozytywne dla tego chłopaczka

 26. Magda pisze:

  Zastanawiam mnie tylko dlaczego najwiecej emocji wzbudza fakt, ze ten “chłopaczek” miał urodziny. W zeszłym roku, tak dla przypomnienia, ten co akurat mial urodziny byl dopiero 5, a nazwisko miał bardziej znane w arabskim świecie…
  P.S. Nikt nie wiedział,że ten “chlopaczek” mial tego dnia urodziny. Dla bacznych obserwatorów myślę, że było to oczywiste.
  Pisanie, że był najslabszy a wygrał jest conajmniej nie na miejscu. Były tam 2 pary znacznie gorsze od niego a co gorsza jeżdżące zupełnie niezgodnie z regułami.

 27. Jola pisze:

  Pisałam wyłacznie o Pleasurach niestety nie udało mi sie przyjechac na ujezdzenie, ja słyszałam ze dziwnie było ono sedziowane ale nie wypowiadam sie na ten temat… Fakt jest taki jak juz było wcześniej pisane ze sedziów powinno byc przynajmniej dwuch ;]

 28. widz pisze:

  Mnie się wydaje że problemem pana Adamczyka jest to iż sytuacja w jakiej się znalazł, po prostu go przerosła.Jest zarozumiały i o każdym wyraża się lekceważąco chociażby o zawodnikach z Janowa zieloni jeżdżcy z technikum jak tak można ?.Wybrał pan skoki obawiam się że za rok również będzie pan mocno rozżalony,no cóż sędziowie mogą panu żle zmierzyć czas.Warto to przemyśleć.

 29. K.Adamczyk pisze:

  Widzę ze ktoś dokładnie nie czyta wypowiedzi innych…ani razu nie mówiłem o swoim wyniku czy też starcie nie uważam też ze jestem poszkodowany, pojechać na te zawody treningowo, teraz będę dalej pracował z kobyłką chodź nie wiem czy właścicielka będzie chciał wybierać sie jeszcze do Janowa…
  Wypowiedziałem sie co do sędziowania bo było stronnicze mam swojego faworyta który powinien wygrać ten konkurs i zapewniam ze to nie jestem ja…
  Prostackie jest natomiast niewyczytanie 1 osoby…. Nie chodzi o mnie bo na mnie nie robi to wrażenia ale proszę pomyśleć jak Bedzie sie czuła osoba która przyjedzie ze swoim konikiem i zostanie tak potraktowana…. Chcemy promować araby pod siodłem wiec gorzka krytyka sie przyda…

 30. Jola pisze:

  Przerosła żarty chyba chłopak moim zdaniem został skrzywdzony wynikiem i nawet go nie wyczytali.. Bardzo fajnie sie zachował pokazując klasę opuszczając hale gdy rozpoczynała sie runda honorowa…
  Jak bym była na jego miejscu to bym sie chyba popłakała ze złości i więcej nie pojechała do Janowa….

 31. Widz II pisze:

  Pan Adamczyk wypowiedział swoje zdanie tylko z którym sie zgadam….
  Widzę że słowa krytyki bardzo zabolały czyżby coś wspólnego z Tech.HK??
  Ale to prawda ze byli na Pleasurach mało zorientowani i brakowało doświadczenia jeździeckiego(zieloni)… No ale nadrobili z pomocą sędziny wiec jest OKI ;/

 32. widz pisze:

  Zgadzam się z krytyką takiej sytuacji ,gdzie nie zostaje nagrodzona tylko 1 osoba jest to naprawdę bardzo przykre dla zawodnika.Wszyscy to dopiero teraz zauważyli, chociaż identyczne sytuacje były w poprzednich latach.

 33. Borys Pardus pisze:

  ja myślę, że wniosek jest jeden: zacznijcie jeździć west :)) tam też są ludzie i ludziska, ale jest więcej sędziów

 34. michal pisze:

  Witam:) sądzę że te wszystkie niedomówienia są spowodowane tylko i wyłącznie tym że klasy Classic pleasure i podobne do niej w stroju polskim bądź arabskim dopiero raczkują w polsce… słowa krytyki jak najbardziej są potrzebne ale nie przesadzajmy uważam że porównując lata ubiegłe coś się ruszyło. Delikatnie zaczyna to lepiej wyglądac… umiejętności.. są jakie są ale nie ma co tu krytykowac tylko trzeba po pracowac a to miejmy nadzieję w przyszłym roku za owocuję troszkę wyższym poziomem u jeźdźców:D ten biedny ów chłopak który w ten czy inny sposób jednak zajął te pierwsze miejsce uzyskał 100 razy większy rozgłos niżeli zwycięzcy pozostałych klas… my polacy bardzo lubimy krytykowac na zasadzie kto głośniej krzyknie ten ma racje ale nie o to tutaj w tym wszystkim chodzi… trzeba brac sie do pracy i wyciągac wkońcu te swoje arabki ze stajni i pokazywac się z nimi… były w tym roku organizowane zawody w poczerninie czy też starej miłosnej gdzie startowało zaledwie po 3-4 arabki w klasie… troszkę mało no ale już w janowie pojawiło się o te kilka więcej co cieszy:D miejmy nadzieję że z roku na rok będzie przybywało chętnych do udziału w zawodach koników będzie coraz więcej, jeźdźcy nabiorą doświadczenia a sędziowie będą bezstronni jak zawsze z reszta i należycie prezętowane przejazdy ocenia:D i wszyscy będą zadowoleni:) pozdrawiam:)

 35. n. pisze:

  to ja może dodam swoje 3 grosze. poziom ‘zawodników’ z Michałowa był na bardzo niskim poziomie, dzieci z Michałowa miały źle założone ostrogi, oczywiście nikt nie zareagował na moje zgłoszenie problemu. czemu niektórzy zawodnicy w ogóle zostali dopuszczeni do startu? to co działo się na parkurze było MASAKRĄ! Dwie osoby prezentowały dobry poziom jazdy a mianowicie Bartek Kołodziejczyk i Marta Lubaszewska. o klasach kostiumowych nie wspomnę, czemu ludzie którzy ledwo telepią się na siodle startują? Natomiast bardzo podobały mi się klasy w ręku;)

 36. Borys Pardus pisze:

  Myślę, że ludzie startują po to żeby sprawdzić gdzie ą w skali swoich umiejętności, a także po to żeby nie wiało pustką w klasach pod siodłem, skoro inni arabiarze nie mają dość przekonania by się spróbować w sporcie. TO nie były ani Mistrzostwa Polski, ani nic innego, więc to chyba dobrze że ktoś próbuje - za rok będzie można sprawdzić ile się nauczył.

 37. Małgorzata pisze:

  ja na twoim miejscu o umiejetnosciach jezdzców z Michałowa nie mówiłabym bo nie masz o ty pojecia … Nie bede sie denerwowac bo z takim beztalenciem nie ma sensu polemizowac…. Gdybys chcociaz miał tyle talentu co “dzieci z Michałowa” to byś miał szanse na wygrana….. Te dzieci pokonałyby cie z zamknietymi oczami!!!!!!! Chciałabym zobaczyC jak ty sie telepiesz w siodle… Nagram to i pokaze jak nie jezdzic!!!!!!

 38. Małgorzata pisze:

  coś mi tu nie pasuje, skoro zgłaszałeś problem żle założonych ostróg przez zawodników z Michałowa a byłoby to niezgodne z przepisami sędziowie na pewno zareagowali by.Należy najpierw poczytać jak mówią przepisy i znów jest problem wymyślony przez zazdrosne i jadowite osoby problem faworyzowania uczestników zawodów. Mówią że w czasie zawodów panuje duch sportowy, niestety kojarzy mi się to z podejrzliwością,zazdrością, opluwaniem innych. Z moich obserwacji jako widza przedstawia się inny obraz tych zawodów, atmosfera na trybunach była wspaniała wszyscy ale to naprawdę wszyscy uczestnicy byli doceniani przez publiczność.Martwi mnie to ,że taką niezdrową atmosferę wokół pokazów stwarzają a zdaje mi się to na pewno sami zawodnicy.Bardzo żle jest jak w rolę sędziów wcielają się osoby z wygórowanym \” Ja\” a jednak w tych sprawach są laikami.Chcecie aby w przyszłym roku trybuny dla widzów były pełne i miał Was kto podziwiać zamiast za krytykowanie wszyscy wszystkich weżcie się do pożądnej pracy czyli treningu a o efektach energii która was rozpiera pogadamy za rok.

 39. Magda pisze:

  Co roku po janowskich klasach pod siodłem pojawiają się delikatnie mówiac mocno nieprzychylne komentarze od “znawców” sztuki jeździeckiej na temat jeżdżącej tam młodzieży (myślę, że pisanie dzieci o dwudziestoletnich panienkach to lekka przesada). I co roku w klasach pod siodłem pokazują się te same twarze.
  Moje pytanie jest proste: GDZIE SĄ CI WSZYSCY KRYTYKANCI I DLACZEGO SAMI NIE WSIĄDĄ, NIE POKAŻA NA CZYM POLEGA PROFESJONALNA JAZDA KONNA??? PAMIETAJMY, ŻE TO WSZYSTKO SĄ AMATORZY, KTORZY CHCA SIE UCZYĆ A PISANIE, ŻE LEDWO TELEPIA SIE W SIODLE ŚWIADCZY MOIM ZDANIEM O BUFONADZIE I BRAKU PROFESJONALIZMU. Jeśli chcemy, a myslę że to jest celem janowskiej imprezy, promować araby jako konie wierzchowe, to starajmy się krytykować z sensem i merytorycznie poprawnie a nie obrażajac ludzi na codzień pracujących z tymi końmi i z tą młodzieżą, bo takie podejście doprowadzi do wzrastającego braku zainteresowania ta i innymi takim imprezami a nie odwrotnie. Obserwuję te imprezę od początku i z roku na rok mam coraz gorzsze wrazenie i to nie dotyczące poziomu jazdy konnej a zachowania i komentarzy tych, którym sie wydaje, że wiedzą wszystko o jeździectwie a nie potrafią z godnościa rywalizować.

 40. michal pisze:

  zgadzam się koleżanką wyżej:) większośc z was krytykuje jak nie sposób oceniania to technikę jeźdźców tylko co to daje… nic poza tym że osób chętnych do za prezentowania swoich umiejętności w jakimś znaczącym stopniu nie przybywa ale za to osób które udają się za naj… i och co to nie ja jest co raz więcej:/ a tak naprawdę to nawet osoba zajmująca ostatnie miejsce po części wygrała bo się pokazała a nie siedziała przed ekranem i krytykowała innych…. ten wygrywa kto gra :) a nieobecni racji nie maja:P(nie biorący udziału) bo siedzenie na widowni jest bardzo łatwe i mówienie o ten na złą nogę zagalopował czy też na złą nogę kłusuje… tylko że całkiem inna jest perspektywa z widowni a z grzbietu konia na hali zapełnionej ludźmi… więc w przyszłym roku myślę że co niektórzy nasi szanowni blogowicze zmienią miejsce siedzenia z krzesełka na coś również na “K” czyli na konika:D i za prezętują swoją przeogromną wiedzę i umiejętności odrazu w praktyce:) pozdrawiam:)

 41. B pisze:

  Mam tylko pytanie dotyczące zdjęć. Nie wiecie może gdzie mogę znaleźć jakąś inną galerię z tego III Jesiennego Pokazu Koni Czystej Krwi poza tą, do której link możemy znaleźć powyżej?

 42. Borys Pardus pisze:

  wejdź na stronę http://www.wwr.com.pl/forum.php?disp=forum&dzial=1&tid=2209&page=2

 43. gejala kencing nanah wanita pisze:

  obat sipilis denature indonesia…

  Obat sipilis ampuh dari CV. Denature Indonesia merupakan salah satu produk herbal terpercaya untuk penyembuhan penyakit sipilis dengan cepat dan aman tanpa efek samping ataupun ketergantungan obat. Hal tersebut telah dibuktikan dengan terdaftarnya prod…

 44. cara menghilangkan sipilis Denature pisze:

  :: polskiearaby.com :: Arabian horse lovers portal :: Main page…

  obat infeksi menular seksual- untuk konsultasi dan pemesanan hubungi: 087736766326 BBM: D39F5E23…

 45. jikakenasipilisapaobatnya pisze:

  Sipilis hilang dalam sekali pemakayan…

  TOKO APOTIK ONLINE OBAT HERBAL PENYAKIT DALAM KANKER JANTUNG DIABETES BATU GINJAL - PENYAKIT ANUS / DUBUR >> WASIR AMBEIEN HEMORROID DAN FISTULA ANI DAN PENYAKIT MENULAR SEXUAL SEPERTI SIPILIS RAJA SINGA - KENCING NANAH GONORRE - HPV KUTIL KELAMIN - HE…

 
  Publikowanie tekstów oraz zdjęć z portalu polskiearaby.com na innych witrynach wymaga każdorazowo pisemnej zgody wydawcy portalu.  
 
   
  --