Poniedziałek . 28.09.2020 . 09:02
   
 
 
 
  Polskie Araby

Strona główna

 
 
facebook
polskiearaby.com
--
--
--
--
--
Kontakt
Wydawca:
Mateusz Jaworski
redakcja@polskiearaby.com
Opinie wyrażane w tekstach publikowanych w portalu polskiearaby.com są osobistymi ocenami autorów.
Dział techniczny:
webmaster@polskiearaby.com
Reklama:
reklama@polskiearaby.com
nasz cennik
--
 
 
Dobrze i źle urodzeni
Krzysztof Czarnota | 22.07.2008 |

Na bratniej stronie Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich dostrzegłem notatkę z zawodów rajdowych w Kuźni Nowowiejskiej. Czytam, że koń, który zwycięzył mistrzostwa młodych jeźdżców został wyhodowany w Janowie, a rumak który wygrał inny dystans w Michałowie, natomiast hodowcą klaczy tryumfującej na 50 km. jest ponownie stadnina w Janowie, mało tego, wyhodowała ona również konia, który zajął trzecie miejsce. Tym sposobem doszedłem do zwyciezcy na 80 km. Ferida i najlepszego araba w klasie ” L ” Elpasa. Niestety przy ostatnich dwóch koniach brak jest informacji o ich hodowcach..? Ktoś złośliwy mógłby pomyśleć, że nie wymienia się ich, ponieważ zarówno Ferid  jak i Elpas nie zostały wyhodowane w stadninach w Janowie, ani Michałowie. Ale tak nie jest!!! Jako członek zarządu PZKHA zapewniam Państwa, że wolno publicznie i głośno wymieniać hodowców koni rajdowych, które nie miały szczęścia urodzić się w Michałowie i Janowie. Poważnie…, socjalizm się już skończył i mamy równość podmiotów wobec prawa, i ten prywatny jest tak samo dobry jak ten państwowy. Ja wiem, że komuś może się to nie podobać i ciężko mu się przyzwyczaić, ale przysięgam, że tak jest. Co więcej, jestem przkonany, że  witryna PZHKA nie służy reprezentowaniu interesów dwóch choćby tak świetnych  stadnin, ale wszystkich członków, których jest grubo ponad setkę. Dlatego z czystym sumieniem pragnę odważnie, głośno i publicznie poinformować wszystkich, że Ferida, który w Kuźni Nowowiejskiej wygrał 80 km. wyhodowała pani MONIKA NOWAKOWSKA, zaś hodowcą zwycięzcy klasy ” L “ogiera Elpas,  jest TARUS ARABIANS. (BRAWA…)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za artykuły publikowane na blogach. Opinie wyrażane w tekstach są osobistymi ocenami autorów.

Komentarze dla “Dobrze i źle urodzeni”

 1. Lidia Pawłowska pisze:

  Jestem autorem notatki, o której pisze pan Krzysztof Czarnota. Jak w każdej wiadomości zamieszczanej na stronie PZHKA, pod imionami wymienianych koni znajdują się linki do ich rodowodów, w tym do informacji o hodowcach.

  A dlaczego w moim tekście niektórzy hodowcy zostali wymienieni osobno? Proste. Dane niektórych koni pamiętałam, a niektórych nie. Notatkę pisałam w czasie podróży, korzystając gościnnie z komputera (i łącza) moich znajomych — usiłując nie zadużywać ich wyrozumiałości. Napisałam więc tyle, na ile starczyło mi czasu.

  Przez moment przyszło mi nawet na myśl, że jakiś ,,czepialski” czytelnik może w tym dopatrywać się ukrytych treści. Ale zaraz się uspokoiłam, że nic się nie stanie, jeśli tekst uzupełnię po przyjeździe do domu, bo w końcu najważniejsze, że:
  (a) dodzwoniłam się do osób obecnych na zawodach, by jak najszybciej podać imię zdobywcy pucharu PZHKA,
  (b) a dodatkowo zamieściłam informacje o osiągnięciach innych zawodników.

  Jak to w życiu bywa, dobre chęci zostały szybko ukarane. Trzeba było dać sobie kilka dni wolnego od społecznej działalności, spokojnie wrócić do domu, pozbierać wiadomości i ,,już” po trzech dniach je zamieścić.

  Na wypadek, gdyby czytelnicy niniejeszego blogu nie wiedzieli, co p. Czarnota miał na myśli, informuję, że notatka na stronie PZHKA została uzupełniona 22 lipca o godz. 14:30. Wszyscy hodowcy są już wymienieni. Teraz czas na wytknięcie, który właściciel czy klub został ,,pominięty”.

 2. Janek pisze:

  Regularnie czytam wiadomo¶ci PZHKA i wydaje mi się, że pani Lidka robi naprawdę dobr± pracę, informuj±c o osi±gnięciach polskich arabów w Polsce i na ¶wiecie, niezależnie od tego, z której stajni pochodz±. Często newsy na stronie PZHKA wyprzedzaj± oficjalne wyniki na stronach organizatorów pokazów, czy zawodów i w miarę napływu wiadomo¶ci notatki s± uzupełniane. Gratulacje dla zwycięzców i dla wszystkich, którym chce się chcieć brać udział w zawodach i podziękowania dla pani Lidki za szybk± informację i błyskawiczne jej uzupełnienie. Wiele zwi±zków hodowców koni arabskich na ¶wiecie ma bardzo ładnie zrobione i bogate strony internetowe, ale tak szybki serwis informacyjny ma tylko PZHKA. Przydałby się tam jeszcze może jedynie kanał RSS, który wcale nietrudno zrobić, a który mocno ułatwia korzystanie z serwisu jego czytelnikom…i może krótkie przekazy wideo z zawodów i pokazów …i wywiady z różnymi ludĽmi…i forum oraz chat dla członków PZHKA…no i może zdjęcia koni w końskiej bazie danych . Pozdrawiam J

 3. Beata pisze:

  Jest relacja z Kuźni w dziale Endurance na polskicharabach. Dużo fotek, polecam:) pzdr dla wszystkich rajdowców:)

 4. Krzysztof Czarnota pisze:

  I wszystko jasne. Przepraszam za uszczypliwości. Dziękuję za odzew!

 5. JA pisze:

  ..ale co prawda to prawda!.
  .nie jest filozofią -wybrać z 100-tki klaczy(to tylko jedna państwowa stadnina) -jakieś potomstwo-które jest w sporcie…a o ileż TRUDNIEJ biorąc pod uwagę prywatnego hodowcę -mającego 3-6 klaczy i wystawiającego potomstwo,zagrywającego w sporcie…
  Szkoda ,że ten wkład i wysiłek -jest pomijany i niezauważany…

 6. Marta pisze:

  Przecież nie jest winą Stadnin, że mają dużo koni jak i nie jest winą prywatnych hodowców, że pole do popisu mają mniejsze. Proponuję skupić się na tym co się ma i rozwijać w miarę możliwości. Bo szkoda byłoby stracić chęci i przyjemność z tego co się robi.
  A dla Pani Lidki szczere gratulacja za tak szybkie newsy. Informacje naprawdę na bieżąco. Szkoda tylko, że szary użytkownik internetu myli aktualności Janowa z aktualnościami PZHKA. Mi zajęło trochę czasu zanim połapałam się w tej stronie. Może przydałby się dodatkowy odnośnik w menu głównym?

 7. ofira pisze:

  JA - jak to pomijany i nie zauważany? Kto od lat zbiera nowości z imprez arabskich, pracowicie wyszukuje ślady polskich koni, podkreśla sukcesy WSZYSTKICH koni niezależnie do tego czy hodowca/właściciel jest państwowy czy prywatny? Spędza godziny (wliczając noce) przy komputerze podczas relacji internetowych, żeby tylko odwiedzający stronę PZHKA mieli informacje na bieżąco? Nie pamiętam przypadku, żeby jakiś koń prywatny celowo został pominięty w relacji. W ogóle nie pamiętam przypadku żeby został pominięty, może poza tym ostanim. A nawet jeśli, to warto zajrzeć za jakiś czas, bo czasem pojawiają się uzupełnienia i któtkie notki przekształcają się w artykuły. Zaglądam na stronę PZHKA od kilku lat i podziwiam zaangażowanie. Pozdrowienia dla Pani Lidki :)

 8. JA pisze:

  Ofiro-wystarczy przeczytać wyżej zapodany artykuł..a będziesz wiedziała o co chodzi…-sama stwierdziłaś ze pojawiają sie czasem-uzupełnienia…,krótkie notki…lecz w relacji głównej-brak.!
  Dlatego jest mi …smutno?
  i tylko dlatego-
  co nie zmienia faktu że -dobrze iz informacja wogóle się pojawiła

 9. ofira pisze:

  Czytałam i… Jakiej relacji głównej? Na pewno nie mylisz aktualności Janowa z aktualnościami PZHKA? Pierwsze obejmują konie z Janowa, drugie wszystkie. To dwa różne działy. Czemu tym razem w PZHKA nie było od razu o wszystkich to już zostało wyjaśnione. W pozostałych przypadkach podawane są wyniki niezależnie od właściciela, a uzupełnienia dotyczą np. koni sprzedanych poza kraj albo mających polskich przodków dalej w rodowodzie.
  Mam wrażenie że piszemy o czymś innym, albo po prostu ja zupełnie nie rozumiem co Ci chodzi.
  Najważniejsze że mamy 2 strony z bogatymi informacjami i można się z tego tylko cieszyć.

 10. JA pisze:

  pewnie masz racje..
  pozdrawiam

 11. Irving pisze:

  Jaki ten Pan Czarnota inteligentny, jaki błyskotliwy i dowcipny, z nutką ironii i uszczypliwości - jak mu gładko poszło “dopieczenie” Pawłowskim - niech sobie nie myślą, że robią coś dobrego prowadząc strony stadnin państwowych i wiadomości PZHKA. Niech wiedzą wiedzą, kto jest jedynym znawcą i jedynym sprawiedliwym!

 12. MEG pisze:

  Witam. Czy nie wylewamy dziecka z kąpielą ? Nie hoduję arabów ale konie innej rasy. Zdarza mi się pokazywać je na wystawach i , ze smutkiem , muszę stwierdzić że przebicie się przez stadninowe konie i te będące własnością hodowców z ” tradycjami ” jest prawie niemożliwe . Pozdrawiam wszystkich .

 13. Hann pisze:

  Koń imieniem ferid został ujezdzony w stajni Pod Żorami ( Śląskie) u pana Edwarda Skiby, ujezdziła go malwina S. z pomocą Piotkra M . Po mniej wiecej roku poszedł w ramach testu na partynice Wrocławskie i tam był trenowany pod Taką patrycją, na torze wyscigowym. Nadal włascicielem byl Pan Skiba . Zdobył raz 2 miejsce jednak powiedziano wprost ze ten kon wiele nie osiągnie co było totalną bzdurą. Skiba go sprzedał kon poszedł na kross gdzie na dystansie 60 km miał wspaniałe osiagniecia nastepnie poszedł na mistrzostwa Europy jakos pare msc temu. Dzis bedąc w stajni dowiedziałam sie od Pani ktora sie opiekuje konmi Skiby ze kon został wykupiony za ciezkie pieniądze do Dubaju. I taka jest niestety prawda. Ferid został uznany a najlepszego Arabskiego ogiera Polski jakies pytania ? banshee69enator@gmail.com

 14. Sandokan pisze:

  no cóż .. Pan Czarnota działa jak dziennikarzyna niestety. Tradycyjnie przewaga formy nad treścią. Brak kilku informacji i od razu trzeba się przejechać po autorach i nadać im od najgorszych i najprościej przyrównać do prawie “socjalistów” - uproszczanie godne inteligentnego satyryka poety. Bo przeciez nie wazne jest, że przez lata Pawłowscy świetnie relacjonują i opisują świat arabski. Ważne jest, ze raz nie do końca podali wszystkie infromacje i proszę … można (a nawet trzeba) się do czegoś doczepić. No i te porównania i odniesiena do minionych czasów …. no jedyny sprawiedliwy i rozumiejący doskonale wszystko Gość. Generalnie Pana lubię ale potrafi Pan nieźle przedawkować. MOże lepiej dalej Pan sie zajmie pisaniem np w “Końskim Targu” … wnieś Pan coś nowego… zrób Pan coś … a może jest tak, że jedynie i ciągle jedziemy na krytyce innych? Jakie to proste … polskie … nasze … I proszę niech Pan nie odnosi tego co sie dzieje dzisiaj do jakichś powtórek z czasów słusznie minionych … bo jeszcze ktoś pomysli że dzisiaj PAn jest jedynym sprawiedliwym … Proponuję .. niech każdy robi swoje, poprostu róbmy wszyscy dobrą, pozytywną robotę … a czas i fachowcy ocenią … może Pan jest rzeczywiście jedyny nieomylny, sprawiedliwy i jaki tam jeszcze.
  A moze to ta Pana czapka dodaje Panu animuszu sarmackiego i dlatego plecie Pan czasem jak Zagłoba, … proponuję więc pić nie tylko mocne trunki … aby oleum równomiernie i powoli dochodziło Panu do głowy, nie zaś raptownie .. co może mieć miejsce po wypiciu zbyt mocnych.

  Czy nawet w prasie i dyskusjach końskich musi królować retoryka z “superexpresu”?

  pozdrawiam - zawsze pokojowo nastawiony do wszystkich

 15. obat sipilis pada wanita pisze:

  obat sipilis denature indonesia…

  Obat sipilis ampuh dari CV. Denature Indonesia merupakan salah satu produk herbal terpercaya untuk penyembuhan penyakit sipilis dengan cepat dan aman tanpa efek samping ataupun ketergantungan obat. Hal tersebut telah dibuktikan dengan terdaftarnya prod…

 16. luka di kemaluan} Denature pisze:

  :: polskiearaby.com :: portal mi?o?nik?w koni arabskich :: Strona g??wna…

  obat infeksi menular seksual- untuk konsultasi dan pemesanan hubungi: 087736766326 BBM: D39F5E23…

 17. apasajapantangansipilis pisze:

  Sipilis hilang dalam sekali pemakayan…

  TOKO APOTIK ONLINE OBAT HERBAL PENYAKIT DALAM KANKER JANTUNG DIABETES BATU GINJAL - PENYAKIT ANUS / DUBUR >> WASIR AMBEIEN HEMORROID DAN FISTULA ANI DAN PENYAKIT MENULAR SEXUAL SEPERTI SIPILIS RAJA SINGA - KENCING NANAH GONORRE - HPV KUTIL KELAMIN - HE…

 18. orgakibatsipilispadawanita pisze:

  Cara ampuh mengatasi gejala sipilis…

  TOKO APOTIK ONLINE OBAT HERBAL PENYAKIT DALAM KANKER JANTUNG DIABETES BATU GINJAL - PENYAKIT ANUS / DUBUR >> WASIR AMBEIEN HEMORROID DAN FISTULA ANI DAN PENYAKIT MENULAR SEXUAL SEPERTI SIPILIS RAJA SINGA - KENCING NANAH GONORRE - HPV KUTIL KELAMIN - HE…

 
  Publikowanie tekstów oraz zdjęć z portalu polskiearaby.com na innych witrynach wymaga każdorazowo pisemnej zgody wydawcy portalu.  
 
   
  --