Thursday . 06.08.2020 . 23:56
   
 
 
 
  Polskie Araby

Main page

 
 
facebook
polskiearaby.com
--
--
--
--
--
Contact
Publisher:
redakcja@polskiearaby.com
The opinions expressed in the articles published on the polskiearaby.com website are the sole responsibility of the author.
Technical section:
webmaster@polskiearaby.com
Advertising:
reklama@polskiearaby.com
our prices
--
 
 
Archive ‘Borys Pardus’ for month September 2010
Americana
Borys Pardus | 01.09.2010 | Comments: 3

W piątek w nocy na największe i najbardziej chyba prestiżowe zawody westernowe w Europie wyrusza polska ekipa. W ekipie oprócz quarterów znajdują się 2 araby. W szybkościówkach - Exmoor pod Ewą Skwarczyńską - Wierzchosławską i Decaho w klasach pleasure i horsemanship. Oba araby są już doświadczone na sportowych arenach, ale po raz pierwszy będą miały 5 tysieczną widownię. Trzymamy za nie kciuki, do wątku będę dopisywał informacje o ich wynikach sukcesywnie. Pierwsze starty są już 6 września.

4 września.

Polska ekipa dotarła do Augsburga. Pierwsze treningi na potężnej hali tarhowej w Augsburgu już za znimi. Wrażenie podobno robią ściągające konie i co dziwniejsze rosnące listy zawodników, których nie odstrasza za opóźnienie w zgłoszeniu wielokrotność wpisowego sięgającego w niektórych konkurencjach ponad tysiąca Euro.

W barrel race jest na razie zgłoszonych 18 osób. Zobaczymy jak pójdzie Exmoorowi.

Krótko do powiedzenia:

Oba polskie araby pokazały klasę

Exmoor zajał 3 miejsce w beczkach  mając chyba przejazd życia. Dorota Kuska po cieżkiej rywalizacji w klasie western pleasure youth dostała sie do finału i zajęła w nim 7 miejsce, pokonując blisko 30 quarterów , paintów i appaloosa w rywalizacji koni wszystkich ras. Przejazd był na żywo do oglądania - myślałem że zachrypnę w trakcie relacji.

Ewa przyprawiła nas w barrel race o zawał serca. W eliminacjach do finału weszła na 9 miejscu, pierwszy przejazd i wszystkich zatkało - czas 18,02 . Po pierwszym fnałowym “go” była pierwsza, a nasza polska koleżanka na aqh druga. Niestety drugie go nie było już tak szczęśliwe. Dwójka zawodników z Włoch i Austrii wyprzedziła Ewę i ostatecznie jak napisałem wcześniej zajęła 3 miejsce. Zajebiście cieszy , że polski arab rywalizuje jak równy z końmi trenowanymi i hodowanymi specjalnie do tych konkurencji.

Exmoora i inne polskie araby startujące w szybkościówkach można będzie zobaczyć w spodku na początku grudnia w finałowych rozgrywkach pucharu Adrenalina Cup.

Decaho - wszystkie panie mówią o nim teraz The Ciacho. Pierwsze starty miał 6 września w Western Pleasure all ages. Na blisko 60 koni zajął 13 miejsce czyli tuż poza finałową grupą. Narobił apetytu. W Westrn pleasure Masters, poszło gorzej. W tej konkurencji jechali praktycznie sami profi z całej Europy i USA - zał miejsce w środku. Na pocieszenie był komentarz, że jechała na nim najładniejsza zawodniczka. NO i eliminacje western pleasure youth. Okazało się, że do finałów weszła także Dorota Kuska. Koń został jednak “przerobiony” przez speakera na wałacha. A to ogier pełną gębą. Ale przed finałem były eliminacje w horsemanship youth. I tym razem sie udało. Jutro o 7.30 finał. Ja emocjonowałem sie cały czas. Wszystkie starujące quartery i zawodniczki oraz zawodnicy kapali od pieniędzy włożonych w: konie, sprzęt i ciuchy. A tu drobny arabek z Polski ich objechał. I myślę że jest szansa na progres, bo nie ma się co oszukiwać, błędy były, ale to daje nadzieję na lepsze miejsce w Americanie za rok.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za artykuły publikowane na blogach. Opinie wyrażane w tekstach są osobistymi ocenami autorów.
 
  The publishing of articles and photos from the polskiearaby.com website on other websites must be preceded each time by written consent
from the publisher of the polskiearaby.com website.
 
 
   
  --