Poniedziałek . 26.10.2020 . 11:47
   
 
 
 
  Polskie Araby

Strona główna

 
 
facebook
polskiearaby.com
--
--
--
--
--
Kontakt
Wydawca:
Mateusz Jaworski
redakcja@polskiearaby.com
Opinie wyrażane w tekstach publikowanych w portalu polskiearaby.com są osobistymi ocenami autorów.
Dział techniczny:
webmaster@polskiearaby.com
Reklama:
reklama@polskiearaby.com
nasz cennik
--
 
 
Archiwum ‘Borys Pardus’ z miesiąca Październik 2009
Koniec sezonu Western i Rodeo

Po kilku miesiącach nastąpiło ukoronowanie sezonu sportowego w postaci Mistrzostw Polski PLWiR (zapomniałem - Mistrzostw Polski - w ostatnich dniach urzędowania Minister Drzewiecki dodał do oficjalnych dyscyplin sportu nową dyscyplinę Western i Rodeo (http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20091471196 ).

Sport jak sport sprawił trochę niespodzianek. Najszybsza z polskich koni klacz oo Hrabina w tyczkach senior strąciła tyczkę i była gdzieś na końcu stawki. Drugi z arabów Argonas znalazł się  w kategorii juniorów też gdzieśna końcu. W ogóle w zawodach ligowych nie startowało zbyt dużo arabów - odwrotnie niż w pucharze Adrenalina Cup.

Po wystartowaniu w tym sezonie kolejnej organizacji hodowców PPHCP (skupiającej hodowców koni painthorse) okazało się, że nadszedł czas obok mistrzostw Polski quarterów na organizację podobnej imprezy dla arabów. Po rozmowach z ośrodkami mogącymi podźwignąć ciężar zadania Stowarzyszenie Western Riders postanowiło zorganizować w przyszłym roku w dniach 8-9 maja 2010 Mistrzostwa Polski Western i Rodeo dla koni czystej krwi arabskiej.

Poszukujemy więc chętnych do pomocy w organizacyjnej stronie zawodów  - tak by spełniać wszelkie wymagania ECAHO.

PO naszych podliczeniach w reiningu może się stawić 5-8 koni, w tyczkach i beczkach 6-7 koni, w trailu 3-4 i w western pleasure 5-6. Na horsemanship i western riding liczymy max 2-3 konie. W sumie prawdopodobnie będzie ok 12-15 koni plus goście z zagranicy. Zawodom będą też towarzyszyły zawody w konkurencjach z cielakami.

Zawody te będą z tego co wiemy - jedynymi liczącymi się kwalifikacjami do Mistrzostw Świata dla koni arabskich w klasach pod siodłem (przynajmniej w dyscyplinie Western i Rodeo), które planowane są w 2010 r . w Stadl Paura.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za artykuły publikowane na blogach. Opinie wyrażane w tekstach są osobistymi ocenami autorów.
 
  Publikowanie tekstów oraz zdjęć z portalu polskiearaby.com na innych witrynach wymaga każdorazowo pisemnej zgody wydawcy portalu.  
 
   
  --